Czy wiesz co to elektrosmog! Czy jest to szkodliwe? Jak możemy się przed tym chronić?

Calivita Partner Apteka
Przejdź do treści

Czy wiesz co to elektrosmog! Czy jest to szkodliwe? Jak możemy się przed tym chronić?

Sklepy Calivita w Polsce - Strona Partnera Calivita International
Opublikowane według Admin w Nowe produkty · 27 Grudzień 2015
Tags: elektrosmogeprotect
W dzisiejszym świecie high-tech wszyscy jesteśmy narażeni na promieniowanie elektromagnetyczne z bardzo wielu źródeł. Każde takie źródło - sprzęt elektroniczny - wytwarza własne pole elektromagnetyczne, którego fala energii promieniuje na zewnątrz, słabnąc wraz ze wzrostem odległości. Nawet teraz czytając tą stronę, prawdopodobnie jesteś w zasięgu wielu pól elektromagnetycznych. Tak samo jest, gdy jesteś w pracy, w podróży, podczas zabawy czy odpoczynku w domu, a nawet śpiąc we własnym łóżku. Nie bardzo przyjemna myśl, prawda?

A co tak właściwie wytwarza pola elektromagnetyczne - EMF?

Oto niektóre z głównych czynników przyczyniających się do zanieczyszczenia EMF:

• telefony komórkowe,
• komputery i związane z nimi urządzenia,
• bezprzewodowe konsole do gier i stacje bazowe,
• bezprzewodowe elektroniczne nianie i stacje bazowe,
• urządzenia elektryczne (w tym TV),
• nadajniki radiowe i telewizyjne,
• kuchenka mikrofalowa,
• linie energetyczne wysokiego i niskiego napięcia,
• sieci informacyjne,
• samochody, motocykle, autobusy, pociągi i samoloty.

Dlaczego promieniowanie elektromagnetyczne na Ciebie oddziaływuje?

Kiedy fala elektromagnetyczna przechodzi przez twoje ciało, to indukuje prąd elektryczny wewnątrz Ciebie.
Twój organizm w naturalny sposób wykorzystuje impulsy elektryczne do wielu celów (np myślenia, przekazywania informacji sensorycznej, inicjowanie mięśni kontrolujących ruch i bicia serca). Nawet procesy chemiczne, które przebiegają w naszych komórkach, krwi, tkankach i narządach ciała, o których normalnie nie myślimy, że mają coś wspólnego z elektrycznością, a jednak ich prawidłowe funkcjonowanie opiera się na ładunkach elektrycznych wewnątrz ciała.

Podsumowując zewnętrzne pole elektromagnetyczne, które tworzy prąd elektryczny w organizmie może i ingeruje w wiele procesów biologicznych, np pole elektromagnetyczne telefonu komórkowego może przeniknąć 4-6 cm w głąb ludzkiego mózgu. Pola elektromagnetyczne są pochłaniane przez układ biologiczny i mogą prowadzić do ogrzewania tkanki.

Tak naprawdę niektóre z tych biologicznych efektów mogą nawet być wykorzystane z korzyścią dla zdrowia, w takich zastosowaniach jak łagodzenie bólu lub gojenie tkanki kostnej oraz wiele innych. Bardzo udane urządzenie BioHarmonex jest przykładem skutecznego i wykorzystania pola elektromagnetycznego właśnie dla poprawy zdrowia i samopoczucia, więc nie każde promieniowanie elektromagnetyczne jest z natury złe, wszystko zależy od natężenia.

Ale niestety, promieniowanie, które przenika nasze ciała, każdego dnia jest dalekie od korzystnego. Początkowo może to tylko spowodować nieprzyjemne objawy, ale jeśli nie zostaną podjęte działania w celu ograniczenia ekspozycji, w konsekwencji w późniejszym okresie mogą wystąpić bardziej trwałe skutki zdrowotne.

Objawy narażenia na elektrosmog (zanieczyszczenia EMF) - niekorzystne pola elektromagnetyczne

Oto niektóre z bardziej typowych objawów, które mogą być związane z nadmierną ekspozycją EMF:

• lęk,
• zawroty głowy,
• zaczerwienienie skóry,
• trudności w koncentracji,
• depresja,
• zmęczenie,
• bóle głowy,
• mrowienie i pieczenie,
• zaburzenia pamięci,
• nudności,
• kołatanie serca,
• wysypki skórne,
• zaburzenia snu.

Oczywiście, wszystkie te objawy mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, nie tylko EMF. Ale jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z tych objawów, a ani ty i twój lekarz nie wie dlaczego, czy nie byłoby rozsądne, aby ocenić wpływ EMF i zmniejszyć go, jeśli możesz? Głównym przesłaniem tego artykułu jest to, że może rzeczywiście możesz to znacznie zmniejszyć.

Zanieczyszczenie EMF mogą powodować następujące skutki dla zdrowia:

Objawy wynikające z narażenia na EMF na ogół pogarszają się z czasem. Po długim okresie (zwykle kilka lat lub nawet dekad EMF), choroba może stać się ujawnić

Najczęstszym objawem chorobowym powodowanym przez EMF jest elektro-wrażliwość znana również jako Electro-Hyper-Sensitivity or EHS, którego objawy odczuwa już ponad  pięć procent populacji.

Jak nie stać się ofiarą zanieczyszczenia EMF czyli elektrosmogu.

CaliVita® była zawsze na czele walki ze szkodliwymi skutkami EMF za sprawą produktu  Communiguard®. Ponad 100 000 zostało sprzedane i są używane codziennie na telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach elektrycznych.

Gdy Communiguard® powstał wiele lat temu, rewolucja smartfonów nawet się nie rozpoczęła, a teraz każdy człowiek nosi urządzenie będące w stałym kontakcie z siecią w  kieszeni. Dziś potrzebujemy dużo bardziej zaawansowanej ochrony i dlatego CaliVita® opracowała trzystopniowy plan ochrony przed elektrosmogiem.

Wprowadzenie na rynek rodziny nowoczesnych produktów e-Protect

Rodzina E-Protect składa się z trzech produktów, które gdy są stosowane razem zapewniają maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania elektromagnetycznego.

1. Naklejka E-Protect która jest udoskonaleniem Communiguard®, musi być stosowana bezpośrednio na urządzeniu elektronicznym, w celu zapewnienia ochrony przed szkodliwym promieniowaniem tego urządzenia.

2. Karta E-Protect powinna być noszona blisko ciała, w kieszeni, torebce lub portfelu. Będzie chronić organizm przed innymi urządzeniami w pobliżu emitującymi pole elektromagnetyczne, które mogą nie posiadać naklejki E-Protect.

3. Dysk E-Protect, zamknięty w oryginalnej obudowie i umieszczony w pozycji pionowej oraz skierowany do nas na przykład na biurku, w salonie lub sypialni lub w innym miejscu, gdzie jesteśmy otoczeni przez urządzenia elektroniczne, oferuje maksymalną ochronę do 2 metrów lub więcej, wobec wszystkich urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne.

Czy skuteczność e-Protect Rodziny być zmierzona?

Tak, może. Za pomocą licznika mierzącego pole elektromagnetyczne o niskiej  częstotliwości poziomy EMF różne urządzenia elektroniczne mogą być zmierzone, a za pomocą metody Voll można zademonstrować skutki odziaływania pola elektromagnetycznego na ludzkie ciało. CalVita® oraz inni sprzedawcy będą organizować imprezy, gdzie będzie można sprawdzić, jak skuteczne są produkty e-Protect.

Rodzina produktów E-Protect będzie wkrótce dostępna w sklepach. W trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich warto zakupić pakiet produktów dla siebie i swojej rodziny.

Źródła:
Study of self-reported hypersensitivity to electromagnetic fields in California - Levallois, P; R Neutra; G Lee; L Hristova (August 2002). Environ Health Perspect 110 (Suppl 4): 619–23.
Electromagnetic Fields, Symptoms and Idiopathic Environmental Intolerance – Baliatsas et al., in Epidemiology of Electromagnetic Fields edited by Martin Röösli,, CRC Press Taylor&Francis Group,2014
Synthesis of Epidemiological Studies on Mobile Phone Use and the Risk of Brain Tumors – Deltour et al.in Epidemiology of Electromagnetic Fields edited by Martin Röösli,, CRC Press Taylor&Francis Group,2014
The effects of extremely low-frequency magnetic fields on melatonin and cortisol, two marker rhythms of the circadian system – Touitou et al., Dialogues in Clinical Neuroscience - Vol 14 . No. 4 . 2012comments powered by Disqus
Wróć do spisu treści