Curcuma Pro - Sklepy Calivita International w Polsce - Strona Partnera CALIVITA® INTERNATIONAL

Calivita Partner Apteka
Przejdź do treści

Curcuma Pro

Produkty naturalne
Curcuma Pro
Roślinne
kurkuma w formule MicroActive®

60 tabletek
Dostępny natychmiast
99,00 zł 132,00 zł
Discount!
kurkuma
Kurkuma o zwiększonej biodostępności

Unikalna formuła MicroActive® pomaga zachować elastyczność stawów i ich normalne funkcjonowanie.
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>
Curcuma Pro - przyswajalna kurkuma MicroAcive
Calivita Curcuma Pro

kurkuma

Głównym składnikiem produktu Curcuma Pro jest kurkuma, który jest znana ze swojego działania przeciwzapalnego, uzupełnieniem jest ekstrakt z pieprzu i Bioperine® kurkumina w unikalnej formie MicroActive®, zapewniającej tym samym lepszą biodostępność. Produkt przyczynia się do zachowania elastyczności i normalnego funkcjonowania stawów.

Komu i na co polecamy tabletki Curcuma Pro?

 • Jako pomoc w leczeniu zapalenia stawów.
 • Jako pomoc w leczeniu uszkodzeń stawów.
 • Sportowcom i wszystkim tym, którzy pracują regularnie.
 • Osobom, które mają obciążone stawy (np. z powodu ciężkiej pracy fizycznej lub otyłości).
 • Wszystkim, którzy chcą zapewnić wsparcie i ochronę stawom.

CZY WIESZ?
Czy wiesz, że kurkuma z trudem wchłania się do organizmu? Produkt CurcumaPro z formułą MicroActive® jest nawet 10-krotnie szybciej absorbowany i bardziej skuteczny od standardowych ekstraktów z kurkumy. Bowiem to nie wszystko jedno, jaką formę stosujesz!
suplement diety

60 tabletek

Dawkowanie
1 tabletka dziennie.

Substancje aktywne
Wyciąg z kurkumy 200,0 mg
(95% curcuminoidy, 20: 1)
Wyciąg z kurkumy (4: 1) 200,0 mg
MicroActive® Curcumin 25,0 mg
(25% curcuminoidy, 1: 4)
BioPerine® (50: 1) 5,0 mg
Triglicerydy średniołańcuchowe 1,5 mg

Inne składniki: Fosforan diwapniowy, mikrokrystaliczna celuloza, hydroksypropylometyloceluloza, kwas stearynowy, stearynian magnezu, krzemionka, monooleinian poliglicerylu, triacetyna, alginian sodu.

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.

 • W przypadku pacjentów z cukrzycą, przed zażyciem kurkumy skonsultuj się ze specjalistą.
 • W przypadku choroby dróg żółciowych, w tym w razie jej usunięcia, w zapaleniu wątroby czy chorobach nerek kurkuma nie jest zalecana ze względu na ryzyko powikłań.
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe nie powinni stosować kurkumy w dużych ilościach lub tylko pod nadzorem lekarza.
 • Dzieciom w wieku poniżej 6 lat nie należy podawać kurkumy do celów leczniczych, ale wyłącznie jako przyprawę.
 • Po otwarciu przechowywać opakowanie w suchym i chłodnym miejscu.
 • Opakowanie musi być zawsze szczelnie zamknięte.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej!
 • Przechowuj produkt w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci!

Ostryż długi - Kurkuma, przyprawa czy ziele?

Ostryż długi – kurkuma (Curcuma longa)
Ostryż długi – kurkuma (Curcuma longa) to roślina rosnąca w Azji w strefie tropikalnej, rozpowszechniona na całym świecie jako przyprawa o jasnożółtym kolorze, składnik popularnego curry. Służy nie tylko do nadawania smaku i aromatu potrawom, ale również chroni nasze zdrowie: kurkuma przez tysiące lat była stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz w medycynie indyjskiej – Ajurweda. W krajach tych jest nieodłączną częścią domowej apteczki – głównie jako środek przeciwzapalny oraz stymulujący procesy trawienia. Zastosowanie znalazła również jako panaceum na stawy, w zapobieganiu spadkom odporności, nadmiernemu apetytowi, w bólach zębów, klatki piersiowej, bólach menstruacyjnych, podczas gojenia się ran i przebarwień skórnych.

Kurkuma a ochrona przewodu pokarmowego


Badania kliniczne udowodniły, że kurkuma jest pomocna w zapobieganiu zaburzeniom trawienia, takim jak wzdęcia, wymioty czy zgaga. Pobudza wydzielanie mucyny, która powleka ściany żołądka warstwą ochronną. Korzystnie wpływa również na pracę wą- troby, wykazując m.in. działanie żółciopędne i żółciotwórcze, a także pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Działanie antyoksydacyjne kurkumy


Kurkuma wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne porównywalne do witaminy C i E. Chroniąc organizm przed działaniem wolnych rodników, pomaga jak najdłużej zachować młodość, wspiera prawidłowe procesy DNA oraz dba o układ sercowo-naczyniowy m.in. ograniczając wchłanianie „złego” cholesterolu LDL i podwyższając stężenie „dobrego” cholesterolu HDL. Kurkuma doskonale wspomaga również układ nerwowy, układ oddechowy, dba o prawidłowe funkcje poznawcze oraz korzystnie oddziałuje na stawy.

Czy wiesz, że… Kurkuma kurkumie nie równa!

Badania wykazały, że niektóre ekstrakty z kurkumy są stosunkowo słabo wchłaniane i wykorzystywane przez organizm. Dlatego nowy produkt Curcuma Pro z formułą MicroActive® z oferty CaliVita® jest nawet 10-krotnie szybciej absorbowany i bardziej skuteczny od standardowych ekstraktów z kurkumy. Ponieważ to nie wszystko jedno, jaką formę stosujesz!

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

 • Bazując już na 25. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami cGMP (Aktualnej Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również zostały zgłoszone w powiadomienia do Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

Curcuma Pro - Opinie o produkcie

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
Gwarancja najniższej ceny
Curcuma Pro
Wróć do spisu treści