Melatonin - Sklepy Calivita International w Polsce - STRONA DYSTRYBUTORA

Przejdź do treści

Melatonin

Produkty naturalne
Melatonin
Inne produkty Calivita
Melatonina

180 kapsułek
Dostępny natychmiast
75,00 zł(z VAT-em) 100,00 zł
Discount!
melatonina
Skorzystaj z promocji na ten produkt >>
arrow

melatonina na sen

Melatonina nie tylko pomaga zasnąć, ale również dba o właściwą jakość i ilość snu. By rano wstawać w pełni wypoczętym, zregenerowanym, doładowanym energią do działania i z głową nowych pomysłów.

Melatonina a zdrowy sen
Sen jest niezbędnym elementem życia i warunkiem zdrowia człowieka. Dobowy rytm snu i czuwania jest regulowany przez melatoninę – hormon wydzielany przez szyszynkę, znajdującą się w mózgu, którego produkcja przez organizm znacznie wzrasta, gdy robi się ciemno. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej nam zasnąć i spokojnie przespać całą noc.

Niestety nie zawsze tak się dzieje. Czasami nasz naturalny zegar biologiczny, dobowy rytm snu i czuwania może ulec zmianie, rozregulowaniu pod wpływem wielu czynników, m.in. przepracowania, stresu, starzenia się organizmu, zmiany strefy czasowej - jet lag.

W efekcie - nieprawidłowa ilość i jakość snu – bardzo często prowadzi do ciągłego zmęczenia, spadku odporności, problemów z koncentracją i pamięcią, a także może być przyczyną otyłości i rozwoju bardzo wielu dolegliwości zdrowotnych.

Naszego zegara biologicznego nie da się zatrzymać, przyspieszyć lub zwolnić, dlatego też loty międzykontynentalne stanowią niezwykłe wyzwanie dla organizmu. Nagła zmiana stref czasowych zakłóca homeostazę naszego organizmu – jet lag. Dochodzi do rozregulowania wydzielania hormonów – przede wszystkim melatoniny (odpowiedzialnej za rytm snu-czuwania) i kortyzolu (hormonu stresu). Najczęstszymi objawami zmian stref czasowych jest zmęczenie, płytki sen, bezsenność, bóle głowy, rozdrażnienie, zaburzenie apetytu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Niektórzy z nas potrzebują nawet kilku dni, by ich organizm przystosował się do zmiany warunków.

Sprawdzony sposób na bezsenność
Suplementacja melatoniną może być prostym rozwiązaniem i wybawieniem dla osób cierpiących na bezsenność, mających problemy ze snem i przystosowaniem się do zmian czasowych. To substancja wytwarzana przez nasz organizm, dlatego jej stosowanie jest bezpieczne, bez ryzyka uzależnienia!

Melatonina nie tylko pomaga zasnąć, ale również dba o właściwą jakość i ilość snu. By rano wstawać w pełni wypoczętym, zregenerowanym, doładowanym energią do działania i z głową nowych pomysłów.

Komu szczególnie polecamy stosowanie melatoniny?
 • Osobom, które nie mogą zasnąć, budzą się w nocy, cierpią na bezsenność.
 • Wszystkim, którzy – budząc się – czują się zmęczeni.
 • Pracującym w systemie zmianowym.
 • Podróżującym w inną strefę czasową.
 • Osobom, które chcą opóźnić starzenie się organizmu.
 • Osobom starszym.
8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®
 1. Bazując już na 25. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 2. Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 3. Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 4. Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 5. Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 6. Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 7. Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 8. Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również zostały zgłoszone w powiadomieniu do Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

melatonina na jet-lag

Melatonin... dla prawdziwego wypoczynku, relaksu i regeneracji podczas wakacji!
Od czasu, kiedy latanie samolotem stało się niezwykle popularne, coraz więcej z nas na wakacje wybiera odległe, egzotyczne kraje. Długo wyczekiwany urlop może jednak pozostawić po sobie również niemiłe wspomnienia, czego oczywiście chcielibyśmy uniknąć. Aby dotrzeć na wymarzoną wyspę, do ciepłych krajów często pokonujemy kilka stref czasowych w krótkim czasie. Efekt? Nasz zegar biologiczny może zostać skutecznie rozregulowany, co powoduje zaburzenia snu, rozdrażnienie, a nawet – w perspektywie czasu – może prowadzić m.in. do rozwoju otyłości i cukrzycy.

Czym jest zespół nagłej zmiany czasowej (jet lag)?
To zakłócenie homeostazy naszego organizmu pojawiające się w trakcie podróżowania, kiedy zmieniamy strefy czasowe. Objawia się zaburzeniami procesów fizjologicznych zależnych od rytmu dobowego. Pojawiają się m.in. problemy ze snem, motoryką przewodu pokarmowego czy przemianą materii. Dochodzi do rozregulowania wydzielania hormonów – przede wszystkim melatoniny (odpowiedzialnej za rytm snu-czuwania) i kortyzolu (hormonu stresu).
Objawy zmian stref czasowych mogą być różne.

Najczęściej pojawiają się:
zmęczenie, płytki sen, bezsenność, bóle głowy, rozdrażnienie, zaburzenie apetytu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, problemy z koncentracją.
Niektórzy z nas potrzebują nawet kilku dni, by ich organizm przystosował się do zmiany warunków.

Jak zapobiegać zaburzeniom organizmu związanym z jet lag?
Wspomóż organizm melatoniną, która jest naturalnym rozwiązaniem dla osób mających problem ze snem i przystosowaniem się do zmian czasowych. Melatonina jest produkowana w organizmie przez szyszynkę – gruczoł znajdujący się w mózgu. Jej suplementacja jest bezpieczna dla organizmu i nie powoduje uzależnienia ani skutków ubocznych.

Jak działa melatonina?
✔ Ułatwia zasypianie
Korzystnie wpływa na jakość snu
Dzięki niej wstaniesz wypoczęty i zrelaksowany

Zabierz więc Melatonin ze sobą na wakacje i przeżyj niezapomnianą przygodę, bez ciągłego zmęczenia, rozdrażnienia i problemów ze snem! Pamiętaj też, żeby przed położeniem się spać, zasłonić wszelkie okna i źródła przenikania światła. Przecież nie chcesz, by wschodzące przed 5-tą słońce „wybiło” Cię ze snu.

4 wskazówki, jak uniknąć jet lag:
 • Zaplanuj lot samolotem tak, żebyś dotarł na miejsce wieczorem. Będziesz zmęczony, więc łatwiej będzie Ci zasnąć o tej samej porze, co mieszkańcom wybranego przez Ciebie kraju.
 • Jeśli do miejsca docelowego dotrzesz za dnia, wytrwaj do wieczora i połóż się spać dopiero, gdy zapadnie zmierzch.
 • Po przylocie postaraj się spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu.
 • Przed zaśnięciem o właściwej porze, czyli późnym wieczorem czasu lokalnego, weź melatoninę.
arrow

Melatonina - Opinie o produkcie

Dodaj komentarz, oceń produkt lub zadaj pytanie
comments powered by Disqus
arrow
Gwarancja najniższej ceny

Melatonina 180 kapsułek

Melatonin Calivita
Wróć do spisu treści